България загуби от Бразилия в мач на сметки (ВИДЕО)

Пламен Константинов заложи на резервите

България спести сили срещу Олимпийския шампион Бразилия в мач от Световната лига по волейбол. Родните национали отстъпиха с 0:3 (15:25, 19:25, 22:25). Селекционерът Пламен Константинов заложи на резервните състезатели. Целта на това бе титулярите да са свежи за срещите със Сърбия и Аржентина. При две победи с тези съперници, България ще се класира за следващия етап в надпреварата.

И трите гейма преминаха при тотална доминация на "кариоките". Още в началото на първия те дръпнаха с 9:0. До края на частта играта вървеше точка за точка и Бразилия спечели с 25:15. Вторият гейм започна далеч по-добре за родните национали, като на първото техническо прекъсване те дори водеха с 8:6. Последваха обаче изключително силни минути за съперника, който успя да спечели и втората част безпроблемно с 25:19.

Единствено в третия гейм имаше някаква интрига. От самото му начало двата тима си разменяха точките, без някой да успее да дръпне в резултата. Гонитбата се задържа до 19:19. Видеоповторение показа докосване на мрежата от Цветан Соколов, което доведе до 20:19 за Бразилия. След това "златистите" успяха да затворят гейма с 25:22, а с това и мача.

Състав на Бразилия: Бруно Резенде, Уолъс Де Соуза, Маурисио Боржеш, Рикардо Лукарели, Едер Карбонера, Лукас Сааткамп - Талес Хос-либеро

Състав на България: Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев, Жани Желязков, Владислав Иванов - либеро