Испания спечели група "А"

Белгия спечели Група "С"

Испанският национален отбор спечели първото място в Група "А" на европейското първенство по баскетбол за жени, въпреки че загуби с 63:67 от отбора на Чехия, който остана последен и беше елиминиран от турнира заради победа на Украйна срещу Унгария. Испанките, европейски шампионки от 2013 година, водеха с 23:19 в средата на втората третина, но чехкините направиха серия от шест безответни точки и мачът продължи равностойно до края. Рускините губеха с четири точки минута след началото на последната четвъртина, когато обаче Катерина Елхотова наниза тройка, а Петра Заплатова добави още един кош за серия от 5:0. Чехкините обаче отново обърнаха развоя на мача и този път не изпуснаха преднината си до сирената.

Киа Вон завърши с 18 точки в полза на чехкините, а Елхотова добави други 17. За испанките 17 точки отбеляза Санчо Литъл.

Белгия спечели Група "С" след победа с 62:58 над отбора на Латвия, който завърши трети. Русия пък си осигури второто място след успех със 78:54 срещу Черна гора.