Марадона отправи сериозни критики към Сампаоли

Марадона отправи сериозни критики към Сампаоли

"Той е фалшив човек", изригна легендата

Легендата Диего Марадона разкритикува назначаването на Хорхе Сампаоли за селекционер на националния отбор на Аржентира, като заяви, че шампионът в Копа Америка с Чили с нищо не е по-добър от разочароващия му предшественик.

Сампаоли пое отбора на Аржентина по-рано този месец на мястото на Едгардо Бауза, който беше уволнен след само три победи в осем мача.
В пълен контраст 57-годишният Сампаоли спечели първите си два мача като селекционер на Аржентина, но явно не е достатъчно добър за Марадона.

"Сампаоли не знае нищо повече във футбола, отколкото знае Бауса. Ако той- Сампаоли, не ни беше победил на финала на Копа Америка през 2015-а година, никой нямаше да предполага за съществувавено му, освен хората от неговото семейство, коментира аржентинската футболна икона пред телевизия TyC.

Марадона също така изрази и гневното си мнение за изваждането на нападателя Серхио Агуеро от Манчестър Сити от състава за контролите с Бразилия и Сингапур.

"Лудост е да извадиш от отбора Кун Агуеро. Той дава на отбора много повече бързина, вкарва в играта електричество, добавя Марадона.

Дон Диего е обиден, че Сампаоли не го е поканил за прощалния си мач в Севиля, тъй като и Марадона игра в края на кариерата си в този отбор.

"Той ми се обади, че ще изпрати покана за прощален мач в Севиля. Но тогава дойдоха разговорите му с федерацията да стане треньор на нашия национален отбор и повече не съм го чувал. За мен е фалшив човек", ядосва се Диего Марадона от дома си в Ал Фураджа в Обединените арабски емирства, където е треньор.

НА ЖИВО: Бразилия - Норвегия 0:2

Следете 1/8-финалния мач от Мондиал 2026 на живо с нас тук

Нападател на САЩ ще играе срещу Белгия, въпреки червен картон

Фоларин Балогун ще е на линия за осминафинала във вторник

Треньорът на Хърватия поема ОАЕ

Далич е взел решението да напусне още преди Световното първенство

Испански защитник преди Португалия: Ще поискам фланелката на Роналдо

Сигурно ще има опашка, казва Пау Кубарси

Клоп каза "ДА" на Германия

Подробностите по дългосрочния договор все още се обсъждат, но принципното решение е взето.

Засилени мерки за сигурност за Мексико - Англия

Мексиканските власти подготвиха по-сериозни мерки за сигурност и ще опитат да предотвратят струпванията на много фенове на едно място по време на двубоя от осминафиналите на Световното първенство между Англия и един от домакините Мексико.