Григор срещу неудобен ветеран на Куинс днес

Григор срещу неудобен ветеран на Куинс днес

Жулиен Бенето е в серия от две поредни победи над българина

Григор Димитров ще се изправи срещу Жулиен Бенето за място на четвъртфиналите в Куинс (1 836 660 евро). Най-добрият ни тенисист научи вчера името на съперника си във втория кръг на силния турнир на трева в Лондон. Французинът елиминира представителя на домакините Джеймс Уорд (№1062), за да си осигури мач с 26-годишния хасковлия. Той стигна до успех в два сета - 6:2, 6:2 за 57 минути. Припомняме, че самият Григор също прелетя през първия си опонент в английската столица Райън Харисън за 3 минути по-малко (6:3, 6:1).

Бенето се намира на 87-о място в ранглистата и спокойно може да бъде определен като един от неудобните съперници на първата ни ракета. 35-го-дишният ветеран се намира в серия от две поредни победи над хасковлията, като не е допуснал да загуби сет. За последно двамата се срещнаха през 2014-а на Мастърса в Шанхай, като французинът спечели със 7:5, 6:3. Общият им баланс пък е 2:2.

Бенето е спечелил близо 8,5 милиона долара от наградни фондове в своята кариера, което е с приблизително 200 хиляди по-малко от Григор. Той обаче се оплаква в последно време от различни травми, като през този сезон е изиграл едва 10 срещи. Победата му над Уорд бе четвърта за годината. В кариерата си ветеранът е достигал максимум до 25-а позиция в ранглистата (2014-а), като има 256 успеха в 534 срещи.

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.