Зверев се класира за финала в Хале

Германецът ще спори за титлата с Роджър Федерер

Представителят на домакините Александър Зверев се класира за втора поредна година за финала на турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд 1.966 милиона евро. Поставеният под номер 4 Зверев наниза 11 аса и се наложи над французина Ришар Гаске с 4:6, 6:4, 6:3 след почти два часа игра. Германецът пропиля равен пробив аванс и допусна обрат в първия сет, но с единствен пробив във втората част (в петия гейм) стигна до изравняване на резултата. Решаващият трети сет вървеше равностойно до 3:3, след което Зверев взе три поредни гейма, а с това и победата.

Така в спора за трофея той ще играе срещу осемкратния шампион Роджър Федерер (Швейцария). Водачът в схемата Федерер се класира за 11-и път за финала в Хале след успех по-рано днес над руснака Карен Хачанов с 6:4, 7:6 (5).

Федерер и Зверев за последно играха на полуфиналите в турнира през миналия сезон, когато младокът надделя със 7:6 (4), 5:7, 6:3, но впоследствие загуби спора за титлата от сънародника си Флориан Майер.