Франция на трети пореден финал на женския Евробаскет

Французойките ще имат шанса да спечелят трета континентална титла тази вечер

Женският национален отбор на Франция се класира за трети пореден път за финала на европейското първенство по баскетбол. Във втория полуфинал в Прага Франция надделя на Гърция със 77:55 (23:17, 12:13, 17:17, 25:8).

Така французойките ще имат шанса да спечелят трета континентална титла тази вечер, а техен съперник ще бъде тимът на Испания.
В спора за бронза Гърция ще срещне Белгия.

Макар и да победи с цели 22 точки, успехът не дойде никак лесно за Франция и бе изкован чак в последната четвърт.
Двата тима се движеха много близко един до друг, а Гърция стигна дори до изравняване в резултата при 47:47, малко повече от минута преди края на третата четвърт.

Това обаче подейства мотивиращо на френския тим и до края той не остави съмнение в превъзходството си.

Най-резултатна за Франция с 13 точки бе 188-сантиметровата Едене Мийем. Диандра Чачуанг завърши с 12, а 11 за успеха прибави Оливия Епупа.

За Гърция над всички бе Стиляни Калциду с 15 точки.

Финалната среща, която е повторение на спора за титлата от 1993 и 2013 години между Испания и Франция, е тази вечер в 21:30 в чешката столица Прага. И в двата финала до този момент краен победител бе тимът на Испания.