Владо Николов моли Плевнелиев за приемане на закон

Владо Николов моли Плевнелиев за приемане на закон

Президентът на Република България Росен Плевнелиев посети днес по обед олимпийското село в Лондон. Той се срещна с част от българските спортисти, след което посети офиса на нашата делегация и разгледа мястото, където са настанени спортисти и треньори.

Президентът на Република България Росен Плевнелиев посети днес по обед олимпийското село в Лондон. Той се срещна с част от българските спортисти, след което посети офиса на нашата делегация и разгледа мястото, където са настанени спортисти и треньори.
 
Плевнелиев бе посрещнат на входа от кмета на селото Чарлз Ален, който му показа какво представляват олимпийските медали. Президентът на България бе придружаван от председателя на БОК Стефка Костадинова, генерелния секретар на централата Белчо Горанов, спортния министър Свилен Нейков и неговия заместник Лазар Каменов, посланика на България в Лондон Константин Димитров и др.
 
Президентът се разписа на специалната стена за гости, след това разговаря 20 минути с дошлите да го посрещнат национални волейболисти Владо Николов, Теодор Салпаров и Цветан Соколов. Капитанът помоли президента да съдейства за приемане на Закон за спасяване на спортните школи и центрове.
 
Малко по-късно Плевнелиев и придружаващите го се снимаха пред петте преплетени кръга в центъра на селището и разгледаха най-големия ресторант на планетата, какъвто в момента представлява огромният обект, осигураващ изхранването на над 10 000 души нонстоп ден и нощ в продължение на 20 дни. На излизане Плевнелиев се засече с тръгващите за тренировка волейболни национали, на които отново благодари за радостта, която даряват на нацията и им пожела успех в следващите мачове.
 
Пред българския офис Тервел Пулев и останалите наши олимпийци посрещнаха президента, след което той разговаря с тях в зоната за отдих в продължение на повече от 30 минути.
 

„Вие сте хората, които в момента издигате духа на нацията. Продължавайте така, нека заедно да покажем, че българският народ е способен на велики неща”, каза Плевнелиев на раздяла с българските олимпийци. 

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година