Квалификациите за Уимбълдън започнаха с победа и загуба за българките

Елица Костова продължава напред, Шиникова отпадна на старта

С победа и загуба започна българското участие в квалификациите на Уимбълдън.

Втората ни женска ракета Елица Костова се наложи с 6:4, 6:1 поставената под №14 в схемата Лю Фандзоу от (Китай) за 53 минути игра.

Първият сет на срещата беше равностоен и беше решен от един пробив във полза на Костова за преднина 5:4. След това българката затвори сета с гейм на 0. През втората част Елица осъществи 3 брейка затвори мача с 6:1.

Във втори кръг на квалификациите Костова ще срещне победителката от двубоя Ирина Фалкони (САЩ) – Тара Муур (Великобритания).

Друга българка Изабелла Шиникова отпадна на старта на пресявките. Шиникова загуби с 4:6, 1:6 от Катинка фон Дайхман от (Лихтенщайн) за точно един час игра. Изабелла допусна общо 4 пробив – един в първия и три във втория сет.

По-късно днес двубоя си от първия квалификационен кръг в надпреварата трябва да изиграе и Виктория Томова, която на старта ще премери сили с Луксика Кумхум от Тайланд.