В Пловдив започна Международна седмица на шахмата

В Пловдив започна Международна седмица на шахмата

От днес до 9 юли 2017 година в Пловдив ще се проведе Международна седмица на шахмата

От днес до 9 юли 2017 година в Пловдив ще се проведе Международна седмица на шахмата. Официално началото бе дадено от заместник-кмета Георги Титюков, който направи първия ход. Това съобщиха от пресцентъра на община Пловдив. Състезанието се организира за втора поредна година от клуб Chess bomb. Тази година в него ще участват 40 шахматисти на възраст от 6 до 80 години, като освен от България, състезатели има от Турция и Русия.



"Надявам се сред Вас да са следващите Веселин Топалов или Антоанета Стефанова и да имате тяхната успешна кариера", обърна се Георги Титюков към най-малките състезатели. Той припомни, че турнирът е част от програмата "Пловдив за младите", финансиран от Община Пловдив и изрази надежда да се превърне в традиционен с още повече участници.



Организаторите от Chess bomb са приготвили и много изненади за любителите на шахмата. На 7 юли е денят на световната шампионка Антоанета Стефанова, която в 14.00 часа ще даде сеанс на едновременна игра с 20 играчи на 20 различни дъски. След сеанса ще бъде представен филм за успехите на световно известната гросмайсторка и всички фенове ще могат да поговорят и да се снимат с нея. Гост на турнира ще бъде и международният гросмайстор Иван Чепаринов. В рамките на турнира ще се организира и школа, която ще се води от гл. ас. д-р Радислав Атанасов от НСА.



През тази седмица ще се проведат общо два турнира с общ награден фонд 3000 лева. Турнир А (класически шахмат) ще бъде в периода от 3-ти до 8-и юли на класическа контрола, за състезатели с международно ЕЛО над 2200. Турнир Б (по ускорен шахмат), който е без ограничения в елото, ще се проведе на 8-и и 9-и юли и ще се играе на контрола 10 минути + 5 секунди добавка на всеки ход.

Тъчдаун под елхата: Когато НФЛ сервира екшън вместо коледни сладки

Плейофната надпревара навлиза в най-горещата си фаза

Инвестиция в бъдещето: КУБ подкрепи млади варненски спортисти

Проведе се състезание по ориентиране

Международната федерация по гимнастика си смени името

Международната федерация по гимнастика (ФИГ) смени визията и името си - World Gymnastics

Fibank представи новия благотворителен календар в подкрепа на художествената гимнастика

От страна на федерацията също изразиха признателност за подкрепата

Мирослава Минчева в топ 3 на Европа на малокалибрен пистолет за годината

№1 е германката Дореен Фенекамп

Треньорката на хандбалните ни националки: Благодаря ви за българския дух

Мелина Спасова бе определена за №1 на турнира

Българското участие на Европейското по плуване приключи с национален рекорд и 11-о място

Диана Петкова завърши 11-то място в дисциплината 50 м бруст жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Йоана Илиева с пето място на Гран при

Йоана Илиева продължава отличното си представяне в световния фехтовален елит, след като се класира на пето място в турнира на сабя жени за Гран при Нуома в Орлеан (Франция).

Бадминтонистките се класираха за Европейското отборно първенство

Женският национален тим на България се наложи над Швейцария с 3:2 и записа трети пореден успех на Европейската отборна квалификация по бадминтон, която се проведе в зала "Европа" в София.