Юсейн Болт към репортери: Наричайте ме "Живата легенда"

Юсейн Болт към репортери: Наричайте ме "Живата легенда"

Спринтьорът от Ямайка Юсейн Болт, който стана първият лекоатлет, спечелил бяганията на 100 и 200 метра на две поредни Олимпиади, призова журналистите да го наричат "Живата легенда".

Спринтьорът от Ямайка Юсейн Болт, който стана първият лекоатлет, спечелил бяганията на 100 и 200 метра на две поредни Олимпиади, призова журналистите да го наричат "Живата легенда".
 
Болт дори се закани да не дава интервюта, ако репортерите не се обръщат към него с това прозвище.

"От днес ме наричайте "Живата легенда". Ако не видя това във вашите вестници, то повече не ме търсете за интервюта", каза Болт на среднощната си пресконференция на олимпийския стадион в Лондон.

Болт, придружен от другите двама спринтьори от Ямайка Йоан Блейк и Уирън Уиър, които допълниха призовата тройка на 200 метра, не спря да се шегува и изнесе истинско шоу по време на срещата си с репортерите.

"За мен всичко беше супер. Чувствах се великолепно по време на бягането, но в края на дистанцията усетих болка в крака и намалих скоростта, но и това бе достатъчно за победата. Затова не направих световен рекорд, но имам още един старт в щафетата, където също трябва да се представим на ниво", коментира Болт.

Дори въпрос за допинга не успя да развали настроението на "Живата легенда".

"Нашият отбор е чист. Постоянно ни проверяват, нямаме проблеми с допинга", каза Болт.

Спринтьорът добави, че никога не би стартирал на 400 метра, защото ненавижда тази дистанция.

"На мен и 200 метра не ми харесва много, а вие ми говорите за 400. Ненавиждам тази дисциплина и никога няма да бягам на 400 метра", каза Болт.

Той не мисли още за следващата Олимпиада в Рио де Жанейро, но се съмнява, че ще бъде в кондиция за медали и на игрите след четири години.


"През 2016 година ще бъда на 30 години, което е доста сериозна възраст. За мен Рио 2016 изглежда Мисия невъзможна, а ето тези момчета (сочи Блейк и Уиър) могат да спечелят там", коментира Болт. 

Избраха №1 в света при атлетите

Световните шампиони Дуплантис и Маклафлин-Леврон бяха обявени за лекоатлети на годината

Георги Павлов поздрави Черно море Балчик за юбилея

Спортен клуб Черно море 2005 Балчик отпразнува своя 20-годишен юбилей на бляскава церемония в „Мелницата“ в Балчик.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.