Левски удържа нулево реми и се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа (ВИДЕО)

Митрев показа класа и опази мрежата си суха след мощен черногорски щурм

Левски се класира за втория предварителен кръг на Лига Европа след краен успех с 3:1 над черногорския Сутиеска.

„Сините” спечелиха първия двубой в София с 3:1, а при реванша и двата тима не си вкараха гол и българският тим продължава напред. Следващият съперник на „сините” ще бъде хърватският Хайдук (Сплит).

Домакините започнаха срещата по-активно, което бе логично с оглед на негативния резултат за черногорците в първия мач.

В 5-ата минута Денкович отправи опасен удар, но бранител на Левски бе на правилното място и отклони в корнер с тяло.

Нова възможност за Сутиеска имаше в 20-ата минута, когато Недич остана непокрит, но ударът му с глава мина над вратата.

При контраатака на Левски в 30-ата минута Мапуку се сблъска със защитник на домакините, но главният рефер отказа да отсъди дузпа.

Конгоанецът направи страхотен пробив в отбраната на домакините в 39-ата, но бе спрян с нарушение от бранител, а при последвалия фаул Иван Горанов бе близо до откриване на резултата, но вратарят на черногорците успя с една ръка да избие.

В 41-ата минута се стигна до куриозна ситуация, след като главният рефер свири край на първото полувреме, но играта продължи, след като грешката бе осъзната.

Сутиеска усили натиска след почивката, а в 64-ата домакините бяха много близо до гола. Цветкович изпусна влизащия на скорост Денкович, но Митрев показа съобразителност и излезе да избие. Зарубица нанесе удар към опразнената врата, но Яблонски успя да избие от голлинията.

Няколко минути по-късно защитният вал на гостите се пропука отново, Зарубица остана сам срещу Митрев, но вратарят отново се намеси на ниво и изби.

До края на двубоя домакините продължиха с мощната си офанзива, но показаха много брак при завършващият удар и Левски удържа нулевото равенство, с което преминава в следващата фаза на турнира.