Лудогорец удари Нафтата с 4:1

Разградчани направиха последни корекции по играта за гостуването си в Литва

Снощи треньорът на Лудого­рец Георги Дерменджиев напра­ви последни настройки по игра­та на тима за първия двубой от втория квалификационен кръг на Лига Европа срещу Жалгирис. Срещата във Вилнюс е в сряда от 21:00 часа. Това стана в последните две контроли на тима от лятната подготовка, които се проведоха вчера на клубната база.

В първата от тях Лудогорец разби с 4:1 Неф­тохимик, а втората бе срещу друг втородивизионен тим -Черноморец (Балчик), но тя прик­лючи късно снощи. В тях специа­листът използва различни със­тави.

Срещу бургазлии Лудогорец имаше инициативата през ця­лата среща. В предни позиции за шампионите действаха Клаудиу Кешеру, Върджил Мисиджан и Жоао Паоло. Именно дошлият от Ботев Паоло откри резултата. След това домакините получиха пра­во да изпълнят дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от румънеца Кешеру. При резул­тат 2:0 завърши и първото по­лувреме.

След почивката млади­ят тим на Нефтохимик успя да върне едно попадение чрез Геор­ги Танев.

В края на двубоя обаче разградчани стигнаха до още две попадения - първо гостите си отбелязаха автогол. В заключителните минути на срещата Жоао Паоло реализира второ­то си попадение в спаринга за крайното 4:1.