Тервел Пулев спечели бронзов медал за България

Българският боксьор загуби на полуфинал от фаворита Александър Усик (Украйна) с 5:21

Тервел Пулев спечели бронзов медал от Олимпийските игри в Лондон. Българският боксьор загуби полуфинала срещу световния шампион от 2011 година Александър Усик в категория до 91 кг. Медалът е втори за България на Олимпиадата след среброто на Станка Златева.

Украинецът тотално надигра нашия боксьор и спечели с убедителното 21:5.

Още в първите секунди се видя повечето енергия на ринга от страна на Усик. Тежките му удари и добрата защита му дадоха аванс от 6:2 още в първия рунд. След тежко круше на Усик съдията дори преброи за нокаут, но Пулев се съвзе.

Вторият рунд донесе още преднина за украинеца. Тервел опита всичко, но класата на съперника не му позволи да се разгърне. Усик спечели и втората част с 8:2, като така дръпна с 14:4.

Третият рунд узакони победата на Усик, който пак бе по-добър и спечели частта със 7:1.

Така Тервел Пулев отпадна на полуфинал, но донесе първи медал за България, като се окичи с брозновия медал.

Радослава Мавродиева: Нищо не съм казала срещу федерацията, просто в Лондон не издържах психически

Радослава Мавродиева заяви, че не е издържала психически по време на Олимпийските игри в Лондон, където направи три неуспешни опита и остана без резултат в квалификациите на тласкане гюле.

Осем българи ще участват на параолимпийските игри в Лондон

Това са Стела Енева, Иванка Колева, Радослав Златанов, Мустафа Юсеинов, Даниела Тодорова, Дечко Овчаров, Ружди Ружди и Ивомира Михайлова

Карамаринов: Мавродиева е получила до стотинка парите за подготовка за Лондон

Президентът на Федерацията по лека атлетика - Добри Карамаринов, отговори на обвиненията на гюлетласкачката ни Радослава Мавродиева, че не е получила средства за подготовка за Олимпийските игри в Лондон, които завършиха миналата седмица

Японските олимпийци поздравиха нацията с шествия в Токио

Хиляди японци излязоха по улиците на Токио, за да поздравят своите олимпийски медалисти. Героите от Лондон 2012 организираха шествие, преминавайки през центъра на столицата върху открити автобуси, в английски стил

МФВС изпраща българските параолимпийци в Лондон

Министерството на физическото възпитание и спорта ще изпрати официално българските състезатели и треньори, които ще участват в 14-те Параолимпийски игри в Лондон

Станка Златева номер 1 по зрители в тв класация

Петкратната световна шампионка по борба в категория до 72 кг Станка Златева спечели златен медал в класацията за най-гледано олимпийско събитие, предавано по БНТ1

Фелпс няма да загуби медалите си, категоричен е агентът на плувеца

Американецът е подложен на разследване за неправомерно рекламиране на модна марка, която няма договор с Международния олимпийски комитет,

Глупост: МОК може да отнеме медали на Фелпс заради реклама

18-кратният олимпийски шампион Майкъл Фелпс може да бъде лишен от отличията си, които завоюва на Игрите в Лондон, заради нарушение на рекламния регламент на МОК

Бойко Борисов: Не тормозете спортистите с нашите мъки!

Още това първенство трябва да има резултати във футбола, а Боби Михайлов да го изчакаме още една година