Официално: Бонучи смени Ювентус с Милан

Официално: Бонучи смени Ювентус с Милан

„Росонерите” имат намерение да дадат капитанската лента на централния бранител след сензационния трансфер

Ювентус и Милан потвърдиха сделката за продажбата на Леонардо Бонучи на „Сан Сиро” срещу 42 млн. евро.

Шесткратният шампион на Италия със „Старата госпожа” трябва само да мине медицински прегледи днес и ще подпише с „росонерите”. Говори се, че Лео Бонучи веднага ще получи и капитанската лента в Милан.

Медиите в Италия посочват, че голямата причина Бонучи да напусне Ювентус е скандалът в съблекалнята на отбора на полувремето на финала в Шампионска лига срещу Реал Мадрид. Тогава Дани Алвеш и Бонучи нападнали Пауло Дибала, че играе страхливо заради жълтия картон, който получи. Андреа Бардзали защитил Дибала и казал на Бонучи, че той носи вина за гола за Кристиано Роналдо през първата част. Бонучи му отвърнал да си гледа работата, защото Марсело постоянно пробива през неговия фланг. Според някои източници, Бонучи дори си позволил да удари шамар на Дибала.

Въпреки всички тези слухове, Ювентус се раздели с благопожелания към италианския национал.

„Ювентус поздравява Леонардо Бонучи, който от този сезон ще играе за Милан. Период от седем чудесни, незабравими години достигна своя край. Сега той ще носи друга фланелка и само можем да му пожелаем късмет в бъдеще, благодарейки му за седем чудесни години заедно”, написаха от Юве.

Съотборник на Груев отива в Уест Хем

Лийдс изпраща нападателя под наем при “чуковете”

 Астън Вила обяви две нови дефанзивни попълнения

Английският футболен клуб Астън Вила обяви две нови дефанзивни попълнения - вратаря Зион Сузуки и централния защитник Матео Руджери.

Кариерата на Джамал Мусиала не е поставена под риск

Кариерата на полузащитника Джамал Мусиала не е поставена под риск, съобщиха от Байерн Мюнхен за ДПА.

Монако разтрогна договора си с Пол Погба

Футболният Монако и халфът на тима Пол Погба разтрогнаха договора помежду им по взаимно съгласие, съобщиха от клуба.

Манчестър Юнайтед разсъждава за нов нападател

В Манчестър Юнайтед все още обмислят варианти за привличане на нов нападател през лятото.

Жозе Моуриньо говорил с Родри преди трансфера му в Барселона

Старши треньорът на Реал Мадрид - Жозе Моуриньо, разкри, че е говорил с Родри за потенциален трансфер в испанската столица, но полузащитникът е "имал съмнения" относно преминаването му на "Сантяго Бернабеу", което е накарало португалския специалист да се усъмни в неговото привличане.