Старшата на ЦСКА се наложи с 3:1 над Славия (ВИДЕО)

Това е първи успех за "армейците" от лятната подготовка

Юношите старша възраст на ЦСКА победиха Славия с 3:1 във втората си контрола по време на лятната подготовка. Успехът е първи в приятелските мачове преди старта на сезона за армейците, които преди седмица завършиха наравно 2:2 със Септември (София).

На един от помощните терени на стадион "Славия" червените бяха по-добрият отбор и заслужено се поздравиха с победата. Резултатът беше открит в 10-тата минута, когато Николай Янков изведе със страхотен пас Митко Митков отляво, той центрира и намери Иван Митрев, който се разписа с глава. Отново Митрев вкара и за 2:0 в последната минута на първата част.

През второто полувреме старши треньорът на ЦСКА U19 Ивайло Станев даде шанс за изява на всички футболисти в състава. ЦСКА продължи да създава добри положения пред вратата на Славия, а и в защита армейците се представяха на ниво. В 72-рата минута на двубоя Радослав Илиев направи резултата класически, след като успя да прехвърли вратаря на домакините. Славия върна един гол в последните секунди на срещата и така отстъпи на ЦСКА с 1:3.

В понеделник (24 юли) армейците заминават на лагер в Банско, където ще останат до 3 август. Там те ще изиграят 3 контроли:
27 юли - ЦСКА - Берое
30 юли - ЦСКА - Локомотив (Горна Оряховица)
2 август - Пирин (Благоевград)

На 5 август ЦСКА ще изиграе последната си проверка преди старта на сезона срещу мъжкия състав на Спартак (Плевен). Шампионатът в Елитната юношеска група до 19 години започва на 11 август.

Чочев преди Танзания и Азербайджан: Няма слаби съперници

Халфът на Лудогорец остана трети в анкетата "Футболист на годината"

Десподов: Тази награда е огромна чест (ВИДЕО)

"Печеля за трета година, което значи, че има градация в представянето ми", заяви той