Екс "орлето" Боби Галчев донесе първите три точки за Септември в Първа лига (ВИДЕО)

Успехът с минималното 1:0 дойде при гостуването на Пирин Благоевград

Септември София записа първа победа за сезона, след като се наложи с 1:0 като гост на Пирин Благоевград във втория кръг на Първа лига.  Гостите бяха по-дейни в офанзивен план и усилията им бяха възнаградени в 67-ата минута, когато точен бе Борис Галчев.

Септември започна по-агресивно срещата и създаде повече положения през първото полувреме, като гостите имаха на три пъти възможност да открият резултата.

В 4-ата минута Романов бе изведен добре на левия фланг, пребори се с бранител и  излезе сам срещу вратаря, но реши да извади към близкостоящия Мартин Тошев, който не успя да играе с топката и тя му беше избита. В 15-ата Влади Романов имаше възможност да нанесе удар извън пеналта, но реши да комбинира с Антони Иванов, който не реагира достатъчно бързо, Паланков го затвори и стреля в аут.

Галчев даде начало на атака в 26-ата и пусна към влизащия на скорост отляво Романов, той разтегли надясно към Вълчанов, който обаче заложи прекалено много на силата и изкара в аут.

Първата чиста възможност домакините имаха в 30-ата минута, когато след изпълнение на корнер Сандев отклони с глава към далечната греда, но топката мина на сантиметри от целта.

Отново Сандев след почивката пробва точността си при високите топки, но този път футболистът на Пирин бе още по-далече от гола.

Мартин Тошев отправи плътен далечен удар в 58-ата, но Макенджиев се намеси блестящо и извади от долния десен ъгъл.

В 67-ата минута Байду бе изведен сам срещу Макенджиев, вратарят спаси и в тази ситуация, но топката попадна в Галчев, който размина стража и пусна между двама бранители застанали на голлинията, откривайки резултата. След попадението Галчев, като бивш играч на Пирин, не изрази бурно радостта си.

В последните минути Пирин вдигна оборотите, но Септември показа добра игра в дефанзивен план и задържа аванса си до последния съдийски сигнал, въпреки положените усилия на „орлетата”.

Пирин - Септември (Сф) 0:1
0:1 Борис Галчев 67'

Съставите на двата тима:

Пирин Благоевград: 22. Благой Макенджиев, 21. Александър Башлиев, 14. Стилиян Николов, 3. Румен Сандев, 18. Юлиян Попев (к), 6. Тодор Паланков, 24. Антон Костадинов, 30. Тодор Траянов, 19. Станислав Костов, 11. Даниел Младенов, 15. Димитър Благоев
Резерви: 76. Красимир Костов, 27. Костадин Ничев, 26. Любомир Цолев, 25. Методий Стефанов, 20. Кирил Грозданов, 29. Петър Христов, 4. Димитър Митев
Старши треньор: Стефан Гошев

Септември София: 1. Валентин Галев (к), 18. Антони Иванов, 24. Богомил Дяков, 8. Борис Галчев, 6. Александър Бранеков, 11. Владислав Романов, 3. Даниел Георгиев, 7. Иван Вълчанов, 9. Мартин Тошев, 5. Петър Генчев, 23. Румен Трифонов
Резерви: 21. Янко Георгиев, 17. Димитър Костадинов, 16. Иван Толев, 20. Ишмаел Байду, 19. Крис Гади, 14. Янко Сандански, 15. Васил Добрев
Старши треньор: Димитър Васев