Почина австралийски тенисист отстранил Бекер на "Уимбълдън"

Почина австралийски тенисист отстранил Бекер на "Уимбълдън"

Питър Дуън загуби битката с болестта на Лу Гериг

Светът на тениса бе разтърсен от тъжната новина за кончината на бившият австралийски тенисист Питър Дуън. 56-годишният Дуън бе диагностициран преди девет седмици с болест на моторните неврони, по-известна като болест на Лу Гериг.

Австралиецът става известен преди 30 години, отстранявайки на „Уимбълдън” легендата Борис Бекер, който по това време е сочен за фаворит за трофея.

Германецът отдаде почит на Дуън и поднесе съболезнованията си на семейството на тенисиста. „Почивай в мир, приятелю! Ти беше по-добрият играч!”, написа Бекер в Twitter.

Григор Димитров стартира в Монте Карло днес

Григор Димитров се завръща на червените кортове в Монте Карло за първото голямо предизвикателство на клей през сезона.

Янева и Енчева с победа при двойките срещу Южна Африка

3 от 3 за България в двубоя от “Били Джийн Кинг къп”

Бившият шампион Вавринка се сбогува и с “Мастърс”-а в Монте Карло

Себастиан Баес сломи легендарния швейцарец

Вики Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова се изкачи с 14 позиции в световната ранглиста на УТА на сингъл при жените

"Фондация Григор Димитров" с турнир, които да прати деца в академията на Патрик Муратоглу

“Фондация Григор Димитров” съвместно с Тенис клуб Хасково 2015 организира турнир за подбор на две деца, които ще изпрати на тренировъчен лагер в Академията на Патрик Муратоглу през месец септември

Иван Иванов с голям скок в ранглистата и рекордно класиране

Световният шампион за юноши Иван Иванов направи огромен скок в световната ранглиста на АТР