Андрей Рубльов с първа титла в ATP

19-годишният руснак победи на финала в Умаг Паоло Лоренци

Руснакът Андрей Рубльов, който участва в турнира като лъки лузър, спечели турнира по тенис в Умаг, след като на финала надви 4-ия в основната схема Паоло Лоренци (Италия) с 6:4, 6:2 за час и 17 минути.

19-годишният Рубльов проби сервиса на противника си два пъти във втория сет, преди да сервира за мача и спечели първата си титла в АТР. Според официалната страница на АТР, намиращият се на 74-о място в световната ранглиста руснак е първият лъки-лузър, който печели турнир от 2009-а година насам, когато Раджийв Рам (САЩ) победи в Нюпорт. В първия сет той поведе с 4:1 и успя да спечели победата, въпреки че загуби сервис-гейма си.

Интересното е, че в турнира той загуби само един сет и то на четвъртфинала срещу защитаващия титлата си Фабио Фонини, но въпреки това го победи с 6:7 (5), 6:2, 7:6 (2). Рубльов заработи 85 945 евро от наградния фонд и 280 точки за световната рангиста. Предишният му запомнящ се успех е шампионската титла в юношеския Ролан Гарос през 2014-а година.