Поредно признание! Избраха Стоичков сред най-великите играчи в историята

Поредно признание! Избраха Стоичков сред най-великите играчи в историята

Камата е №89 в престижната класация на списание "Four Four Two"

 Легендата на ЦСКА и на България - Христо Стоичков, получи поредно признание. Осмицата, дарила с радост милиони у нас и по света, попадна в класация на списанието "Four Four Two".

 
Тя е посветена на най-добрите 100 футболисти в историята на футбола. Стоичков заема 89-то място, а от "Four Four Two" е представен така:
 
"Със стремеж към славна непредсказуемост, Стоичков бе ключова част от Дрийм тима на Барселона на Йохан Кройф, който спечели четири шампионски титли и първата КЕШ за клуба в началото на 90-те години.
 
Българинът бе популярен с импровизациите си и с горещия си темперамент и допълваше директния си дрибъл с добрия навик да хваща вратарите неподготвени с мощни бомби от невероятни дистанции.
 
Стоичков помага такова ниво на представяне и за националния си отбор, най-вече на Световното първенство през 1994. Неговите 6 гола в САЩ изпратиха България на полуфинал и го направиха голмайстор на турнира заедно с руснака Олег Саленко.
 
Неговото партньорство с Ромарио през сезон 1993/94 донесе 54 гола и ще остане в историята като един от най-великите нападателни дуети".
 
Класацията, която направи списанието, е публикувана в обратен ред и скоро предстои да бъде публикуван Топ 10.
 
А ето и кои попаднаха в между 10-то и 20-то място:
 
20. Паоло Малдини, 19. Боби Чарлтън, 18. Джузепе Меаца, 17. Герд Мюлер, 16. Зико, 15. Франко Барези, 14. Джордж Бест, 13. Марко ван Бастен, 12. Мишел Платини, 11. Гаринча, 10. Роналдо.
Локо (Пловдив) пусна билетите за последния мач за годината

"Смърфовете" приемат Монтана за Купата

Официално: Смениха съдията за Септември - Лудогорец

Съдийската комисия към Българския футболен съюз смени рефера на двубоя за Купата на България между Септември и Лудогорец.

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си

Мартин Георгиев: Не искам да играя в друг български клуб

"В дългосрочен план целта ми е да изляза на голяма сцена, където да печеля трофеи", каза защитникът

Бакуревич: Фратрия ще влезе в елита

"Засега няма никакви индикации, че ще има някакво сливане или под някаква друга форма обединение между Фратрия и Спартак", каза той