Фетел най-бърз в последната свободна тренировка преди Гран при на Унгария

Люис Хамилтън остана едва пети

Пилотът на "Ферари" Себастиан Фетел даде най-добро време в третата свободна тренировка преди неделното Гран при на Унгария във Формула 1. Германцът, който е лидер в генералното подреждане, продължи възходящото си представяне, започнало в последната сесия в петък.

Фетел завъртя една обиколка на 4,4-километровата "Хунгароринг" за 1:17.017 минути, като изпревари с почти половин секунда съотборника си във "Ферари" Кими Райконен, който остана втори.

Другият финландец Валтери Ботас, състезател на "Мерцедес", остана трети с изоставане от 0.897 секунди от Фетел.

Люис Хамилтън, който се нуждае от само още един полпозишън, за да изравни на 68 рекорда на Михаел Шумахер за най-много първи места на стартовата решетка, остана едва пети в сутрешната сесия на почти 1.5 секунди зад Фетел.

Австралиецът Даниел Рикардо, който бе най-бърз в първите две свободни тренировки в петък, успя да направи едва 7 обиколки преди да получи технически проблема в болида си, което доведе до сериозни притеснения в щаба на "Ред Бул".

По-късно днес е квалификацията за място на стартовата решетка, а в неделя е и самото състезание.

ОФИЦИАЛНО: Хулкенберг ще кара за Ауди във Формула 1