Берое надигра Пирин, но записа трето поредно равенство (ВИДЕО)

Срещата в Стара Загора завърши 1:1, „орлетата” завършиха мача с 10 души

Берое и Пирин завършиха при равенство 1:1 в двубоя от третия кръг на Първа лига. И двата гола паднаха през първото полувреме след статични положения. Голмайстор за „орлетата” стана Димитър Благов, точен за заралии беше Мартин Райнов. Това беше трето поредно равенство за Берое.

Гостите от Благоевград завършиха двубоя с 10 души, след като Антон Костадинов беше изгонен в 79-ата минута с втори жълт картон. Той събори близо до наказателното поле влезлия като резерва Антон Карачанаков.

Съперниците предложиха атакуващ и интересен за българските стандарти двубой през първото полувреме. Първата добра възможност беше в полза на домакините, когато в 16-ата минута Райнов изведе отлично Педро Еуженио, който излезе на чиста позиция, но изпълнението му беше твърде неточно.

Резултатът беше открит в 19-ата минута. Тогава Пирин получи правото да изпълни пряк свободен след нарушение на Борислав Цонев срещу Даниел Младенов. Гостите от Благоевград изпълниха до съвършенство заучена комбинация, при която Юлиян Попев пусна пас по земя към Младенов, той овладя и подаде успоредно на голлинията към Благов и от близо футболистът с номер 15 не сгреши. Благов реализира второто си попадение от началото на сезона. Халфът се разписа и срещу Ботев.

Преднината на „орлетата” обаче не се задължа дълго. След шест минути Берое изравниха, като отборът на Томаш се възползва по най-добрия начин от статично положение. Цонев центрира от пряк свободен, при който топката беше заложена на границата на наказателното поле. Там Райнов беше оставен непокрит и с глава преодоля Благой Макенджиев.

В заключителните минути на полувремето Берое натисна и можеше да се оттегли за почивка с преднина, но в 40-ата минута Еуженио излезе сам срещу вратаря на Пирин, но отправи слаб удар, който беше спасен. В добавеното време Фиртулеску шутира силно и опасно от близка дистанция, мерникът му обаче се оказа неточен и топката мина над напречната греда.

През второто полувреме Берое действаше много по-активно и принуди Пирин да приеме играта в половината си. Домакините атакуваха до последно и по всякакъв начин търсиха пътя към вратата на Макенджиев, но на моменти и късметът не беше на тяхна страна. Цонев в 66-ата минута завърши добра атака с удар от движение, но след рикошет топката излезе в ъглов. Малко след това Охене отправи силен шут от сериозна дистанция, топката обаче прелетя над вратата, а вратарят не помръдна от мястото си.

В следващия кръг Берое гостува на Славия, а Пирин посреща Черно море.

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1