Кой ще спечели дербито ЦСКА – Левски?

30 юли 2017 22:53 Пламен Димитров

Успех над дебютанта Витоша даде глътка въздух на Митов (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg

Левски записа първа победа в българския футболен елит, след като се наложи у дома с 2:0 над дебютанта Витоша Бистрица в мач от третия кръг на родния шампионат.

Дебют за „сините” записа най-гръмкото попълнение в лятната им селекция Габриел Обертан, а гостите получиха по едно попадение в началото на двете полувремена.

Точни за Левски, чийто треньор Николай Митов бе поставен под сериозно напрежение преди срещата, бяха Антонио Вутов и Серджиу Буш.

Първият гол в мача падна още във втората минута, тъй като след едва 100 секунди игра Милош Цветкович центрира към пеналта, където Васил Панайотов свали с глава към далечната греда, а връхлитащият Антонио Вутов вкара топката между краката на вратаря за 1:0.

Минута след това Четин Садула имаше шанс да възстанови равенството, но не можа с глава да улучи целта от ъгъла на вратарското поле.

В 18-ата минута Жорди Гомес изведе отлично Роман Прохазка и последният напредна преди да подаде към Вутов, който бе сам срещу празната врата, но не успя нито да стреля, нито да спре топката.

След това гостите изравниха играта и до полувремето повече попадения не паднаха. Малко след паузата обаче Левски нанесе своя втори удар.

В 57-ата минута Васил Панайотов проби добре и Роман Прохазка бе изведен на десния фланг.

Последва центриране към Серджиу Буш, който стреля с плонж, а след рикошет топката спря в мрежата на гостите – 2:0.

В 68-ата минута гостите имаха чудесен шанс да върнат едно попадение, след като Йордан Върбанов отклони с глава след центриране от корнер, ала резервата Стефан Христов от вратарското поле с глава не можа да намери опразнената мрежа.

Пет минути по-късно своя дебют със синята фланелка записа Габриел Обертан. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед бе посрещнат с аплодисменти, каквито получи и изигралият силен мач Жорди Гомес при напускането си на терена, а и Жуниор Мапуку при появяването си.

В заключителните минути Обертан бе близо до това да ознаменува първия си мач за Левски с попадение, но бе изпреварен от вратаря на „бистришките тигри” Християн Василев.

В добавеното време Обертан показа качествата си и намери непокрития Прохазка в пеналта, ала ударът на последния бе блокиран, а после никой не сполучи при добавката.

Така Левски вече има 4 точки от две срещи и това дава глътка въздух на Николай Митов, докато Витоша остава на предпоследна позиция с една точка от три мача.

Левски - Витоша 2:0
1:0 Вутов ('2)