Болт: Слабият старт ме уби

Болт: Слабият старт ме уби

11-кратният световен шампион прекратява състезателната си кариера след шампионата и това бе последното му бягане на 100 метра

 Юсейн Болт призна, че слабата стартова реакция на бягането му на 100 метра е причина за загубата във финала по време на световното първенство в Лондон. Легендарният спринтьор от Ямайка завърши трети след американците Джъстин Гатлин и Крисчън Коулман. Болт даде втората най-слаба реакция на старта и не успя да навакса до края на дистанцията. 

 
11-кратният световен шампион прекратява състезателната си кариера след шампионата и това бе последното му бягане на 100 метра.
 
"След полуфинала ми беше ясно, че ако не намеря своя старт във финала, ще имам големи проблеми. Опитах да покажа най-доброто от себе си във финала, но не се получи. Стартът се получи ужасяващ и просто ме уби", коментира Болт.
 
Той не приема заключенията на критиците, че резултатите на 100 метра са слаби в последно време заради стриктния допинг контрол.
 
"Подобни твърдения са неуважителни. Тренираме всеки ден и вършим огромна работа, докато вие си седите на компютрите и щракате по клавиатурите. Има много фактори, които влияят на резултатите. Например - контузиите, но вие си пишете каквото си искате", каза Болт пред репортерите.
Пловдив може да стане международен център на леката атлетика

Това заяви президентът на БФЛА Георги Павлов

БФЛА подкрепи инициативата за нова лекоатлетическа писта в Перник

Президентът на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА) Георги Павлов проведе работна среща с кмета на Община Перник Станислав Владимиров, на която бяха обсъдени възможности за развитие на спорта в града.

Президентът на БФЛА на среща с треньорите

Рекордьорът на 110 м с пр. Живко Виденов започва работа във федерацията

Кенийци пренаписаха историята на полумаратона в Янджоу

Алекс Матата и Мириам Чебет с рекордни времена

Британец атакува световен рекорд от 1999 г.

Британецът Джош Кър ще се опита да подобри световния рекорд на Хишам Ел Геруж на една миля пред домашна публика по време на състезанието от Диамантената лига в Лондон през юли.

Харманли награди Саръбоюков и треньора му за бронза от Световното

Кметът на града посрещна местния герой