Ван Нийкерк над всички на 400 м

Южноафриканецът отвя конкуренцията в дисциплината

Южноафриканският лекоатлет Уейд ван Нийкерк спечели златния медал в бягането на 400 метра на Световното първенство по лека атлетика в Лондон. Ван Нийкерс беше сочен за фаворит, но задачата му се улсни поради отсъствието на Изаак Макуала от Ботсвана. Макуала получи хранително натравяне и не беше допуснат да се състезава.

Нийкерк поведе с голяма разлика още преди последните 100 метра и в края си позволи да финишира в по-бавно темпо. Втори стана Стивън Гардинър от Бахамие, който за малко не беше изненадан в последните метри от катареца Абделах Харун. Харун се добра до 3-то място със силен спринт в последните 50 метра и така завоюва медал за страната. си. Представитлят на Боствана Баболоки Тхебе остана на 4-то място.