Федерер надделя над Ферер

Третият в световната ранглиста Роджър Федерер се класира за четвъртфиналите на "Роджърс къп" в Монреал, след като направи обрат срещу испанеца Давид Ферер, елиминирайки го с 4:6, 6:4 и 6:2 за 1:53 часа игра.

Швейцарецът не започна добре срещата. При 2:1 гейма в своя полза Ферер стигна до пробив, след като Федерер отрази преди това четири възможности. Все пак тенис машината от Базел върна пробива при 5:3 на съперника, но загуби следващото си подаване и така Ферер затвори първия сет с 6:4.

Роджър Федерер се съвзе много бързо и още в първия гейм от втория сет стигна до пробив. Ферер от своя страна не се предаде и докара нещата до 2:2 гейма, но тук класата на Федерер натежа. Последва нов пробив за швейцареца и сет в негова полза - 6:4.

Решителният трети сет започна отново с бърз пробив на Федерер, който бе затвърден в седмия гейм и така се стигна до крайното 6:2.
Това бе  17-ата победа на Роджър срещу Ферер от 17 мача.

"Побеждавал съм и други тенисисти по 17 пъти. Родик, Гонсалес и Сьодерлинг обаче сложиха край на серията. Знам, че Давид можеше да спре серията. 17 е много. С него играхме три тежки сета в Торонто, после пак три в Синсинати и отново днес. Така че тази статистика е малко несериозна, аз уважавам Ферер много", каза след мача Роджър.

В следващия кръг противник на Федерер ще бъде номер 12 в схемата Роберто Баутиста-Агут.