Кой ще стане голмайстор на Мондиал 2018?

12 август 2017 18:11 Николай Георгиев

Алисън Филикс ще бяга за исторически медал

Алисън Филикс и щафетата на Съединените щати се класираха за финала в бягането на 4 по 100 метра за жени, с което 6-кратната олимпийска шампионка запази шансове да се превърне в най-титулувания спортист в историята на световни първенства по лека атлетика.

Филикс и нейните съотборнички завършиха с време 41.84 секунди, побеждавайки Великобритания и Швейцария, които също продължават напред към финала.

Вторият старт пък беше спечелен от германките, които изпревариха световните шампионки от Ямайка. Трети завърши Бразилия. Холандия, със световната шампионка Дафне Схиперс в състава си, се класира по време.