Кой ще спечели 1/4-финала за Купата между ЦСКА и Лудогорец?

12 август 2017 22:44 Васил Костов

Лудогорец би Верея на ходом (СНИМКИ+ВИДЕО)

lap.bg

Лудогорец победи Верея в мач от V кръг на Първа професионална лига. „Орлите” не срещнаха особени затруднения със своя съперник, като последният съдийски сигнал прозвуча при 3:1. Лудогорец стигна до успеха без да си дава много зор, а след като реализираха и третото попадение, разградчани доиграха срещата буквално на ходом. Това бе първият мач на „Лудогорец арена”, на който в експлоатация бе пусната новата трибуна на съоръжението – сектор „В”.

Двубоят изненадващо започна с две възможности за гостите. Ударите на Балде и Бенгюзов, обаче не намериха очертанията на вратата. Домакините отговориха с опасен изстрел на Вандерсон след четвърт час игра, който премина до дясната греда. Секунди по-късно Анисе направи фрапантен пропуск, като от близко разстояние не успя да прати топката в мрежата, стреляйки във вратаря. В 25-ата минута „орлите” поведоха.

Сисиньо центрира отдясно и Кешеру с глава от вратарското поле изведе домакините напред в резултата. При паса на Светослав Дяков към Сисиньо, обаче последният бе в положение на засада. След половин час игра Кешеру вкара второто си попадение. След центриране от корнер, топката достигна до румънеца, който на метър пред голлинията нямаше проблем да направи 2:0.

Вандерсон имаше възможност да оформи класиката в резултата, но Аргилашки изби в корнер удара му от близко. В 41-ата минута Верея успя да върне интригата. Елиаш намери чудесно Георги Андонов в наказателното поле, който овладя на гърди, елиминира Натанаел и останал сам срещу вратаря не сгреши за 2:1.

В 55-ата минута Балде стреля атрактивно със задна ножица, без обаче да затрудни сериозно Ренан. 180 секунди по-късно Лудогорец организира страхотна триходова атака. Кампаняро намери Кешеру, който с едно изведе Анисе. Последният пък от въздуха разстреля Аргилашки за 3:1.

Кешеру бе близо до своя хеттрик, но ударът му фаул бе избит от вратаря. Отново румънецът затрудни максимално Аргилашки, който с върха на пръстите си успя да избие в корнер. До края на мача не се случи абсолютно нищо интересно.