Сливнишки герой с нелепа загуба

Тимът от Сливница падна с 0:1 от Чавдар Етрополе като домакин в мач от Трета лига

Нелепа загуба с 0-1 от тима на Чавдар Етрополе допусна Сливнишки герой, на старта на шампионат 2017/2018 в Югозападната Трета лига. Двубоят се игра на градският стадион в Сливница, а попадението за гостите дойде след дузина пропуснати 100% чисти голови положения, което пък позволи на гостите да поемат към Етрополе с трите точки.

За гостите в 19 минута Иван Мишев засече с глава опасно едно центриране отляво, но топката прелетя на сантиметри от гредата. В 27-та минута реферът Пенев спря голова атака на Красимир Георгиев заради несъществуващо нарушение, а когато Георгиев оспорва бурно неправдата, той му показа жълт картон.  Домакините имаха и чисто положение в 30-та минута, когато Красимир Георгиев изведе виртуозно сам срещу вратаря Михаил Кисьов, той напредна навлезе в наказателното поле, но миг преди да стреля, защитникът Николай Николов с шпагат изби топката.

Втората част започна по съвсем различен начин, като домакините натиснаха още от първата минута. В 48-та минута двойно подаване между Красимир Георгиев и Кристиян Петров изведе последния в чиста позиция и той вкара топката в мрежата. попадението обаче бе отменено заради напълно несъществуваща засада, което вбеси треньорският щаб на Героя, още повече ситуацията се разви точно пред тяхната скамейка.

В 54-та минута дойде първият невероятен пропуск, като Красимир Георгиев бе изведен чудесно зад гърба на защитата на Чавдар, подаде успоредно на наказателното поле на оставеният непокрит Йордан Попов, той овладя и след крачка вдясно стреля към вратата, но вратарят Матев изби, топката попадна в краката на друг играч в оранжево Валериев, но ударът му бе неточен.

Само четири минути по-късно Красимир Георгиев бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да го преодолее, той би в тялото му и стражът отрази. В 65-та минута Чавдар сътвориха уникална контра, като топката с три паса достигна до централният им нападател Николай Иванов, той отправи страхотна тупалка, която невероятният в пореден мач вратар на Героя Мартин Минев изби.

Последваха два пропуска на Михаил Кисьов и отново на Георгиев, а в 85-та минута, при една контра Мишев остана непокрит от изостаналата защита на сливничани при една контра, и с плътен удар отбеляза за 0-1.

В последната минута на мача Красимир Георгиев отново бе изведен очи в очи с Христо Матев, но отново би в тялото на пазилият отлично вратар на Чавдар.