Невероятна победа за Марица

Надвиха Струмска слава с 6:3

Марица победи с 6:3 отбора на Струмска слава на градския стадион в Радоми. Публиката се наслади на здрав мач и цели 9 гола.

Марица започна вихрено и до 10-ата минута поведе с два гола. Първо Джунейт Яшар откри в 7-ата минута, а две минути по-късно Георги Георгиев, който направи своя дебют в професионалния футбол, удвои. Постепенно домакините се оттърсиха от шока. С голове на Кристиан Тасев в 12-ата и 36-ата домакините от Радомир стигнаха до 2:2, като при този резултат завърши първата част.

На полувремето домакините извършиха вратарска смяна. През втората част Ивайло Стоянов в 55-ата минута изведе домакините напред, реализирайки от дузпа, като така домакините стигнаха до обрат с 3:2.

В 60-ата дузпа бе отсъдена и за пловдивския тим, а Джунейт Яшар я реализира и изравни. Само две минути по-късно “жълто-сините” нанесоха нов удар - Рангел Игнатов изведе отново Марица напред в резултата - 3:4, след нова дузпа и нов обрат в мача.

Маричани продължаваха да са опасни в атака и отбелязаха нов гол в 90-ата минута, подпечатвайки първата победа за този сезон. Отново бързоногия Рангел Игнатов се разписа за 3:5. В даденото от съдията Петър Григоров добавено време Марица стигна и до шести гол. Негов автор бе Джунейт Яшар, който реализира хеттрик в този двубой.