Зидан и Роналдо бесни заради наказанието на звездата

Адвокатите на Реал внесоха жалба

Старши треньорът на Реал (Мадрид) Зинедин Зидан се ядоса на наказанието от пет мача, което Футболната федерация на Испания наложи на Кристиано Роналдо заради бутането на съдията от мача за Суперкупата с Барселона. Така след победата в първия мач с 3:1, Роналдо ще пропусне втората среща, както и първите четири в първенството. Червеният картон на футболист номер 1 на ФИФА всъщност се получи след втори жълт, вдигнат му от съдията Рикардо де Бургос заради симулацията, когато падна в наказателното поле при единоборство със Самюел Юмтити.

"Много сме раздразнени. Когато гледам какво се случи, как беше наказан и защо няма да играе пет мача Кристиано, просто съм бесен!, казва Зидан. В същото време адвокатите на Реал внесоха жалба, като искат наказанието на Кристиано да бъде редуцирано от пет на четири мача. Апелативната комисия ще се събере утре по темата.

"Кристиано също е бесен. Той имаше различна почивка от останалите от отбора и се върна на терена за тренировки на 5-и август. В първия мач с Барселона той игра само 24 минути, а сега трябва да пропусне още пет мача, допълва Зизу.

Но португалската суперзвезда остави своя отпечатък върху мача и за това кратко време, като 10 минути преди края вкара за 2:1. Ако наказанието му бъде потвърдено, освен втората среща за Суперкупата, той пропуска и срещите за първенството с Депортиво Ла Коруня, Валенсия, Леванте и Реал Сосиедад.