Тежка загуба за България на старта на ЕвроБаскет

Момичетата ни загубиха от Финландия

Националният отбор на България за момичета до 16 години започна участието си на европейското първенство по баскетбол, дивизия "В" в Скопие с катастрофално поражение с 41:87 (13:19, 13:25, 7:24, 8:19) от силния състав на Финландия.

Срещата от група "А" започна равностойно, като в първи минути на мача българският тим се държеше съвсем близо до съперника си. Постепенно обаче Финландия започна да отваря разлика, а в края на първото полувреме преднината на скандинавките достигна 18 точки при 44:26. Слабите минути на българския тим обаче тепърва предстояха. В началото на третата част Финландия направи серия от 23:2 точки, с която разликата достигна 39 пункта при 67:28. В последната четвърт се повтори сценарият от третата. Финландия отново започна с голяма серия от точки и поведе с 50 при 85:35. В последните минути състезателката на Десислава Ангелова единствено успяха да съкратят малко разликата, за да достигне до крайното 41:87.

За България с 9 точки най-резултатна бе Илияна Георгиева, а с 8 остана Ванеса Маринова. За Финландия Авак Куиер вкара 25 точки, а по 14 прибавиха Александра Айлус и Ноора Марканен.

Утре е вторият мач на българския тим на турнира. Съперник е отборът на Португалия, който почива в днешния ден. В другата среща от група "А", играна днес, Естония се наложи над Норвегия с 63:34.