Волейболните национали с чиста победа над клубния тим на селекционера Пламен Константинов

"Лъвовете" не дадоха гейм на Локомотив (Новосибирск), утре играят пак

Националният отбор на България по волейбол, който продължава подготовката си във Варна за предстоящото Европейско първенство в Полша, постигна чиста победа с 3:0 над клубния тим на националния селекционер Пламен Константинов - Локомотив /Новосибирск/.

За България срещата започнаха Георги Братоев, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Николай Николов, Цветан Соколов и либеро Владислав Иванов.

Домакините започнаха отлично мача и поведоха с 5:2, но допуснаха руският тим да изравни при 6:6. След още едно равенство при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за България. След прекъсването последваха две равенства, след което националите ни поведоха с 15:12, но допуснаха изравняване при 15:15. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:15 за домакините. След прекъсването играта бе равностойна, резултатът се движеше точка за точка, като бе изравняван 10 пъти, преди България да успее да вземе гейма с 27:25.

Руският отбор показа по-добра игра в началото на втората и поведе в резултата, но националите ни изравниха при 6:6. Гостите успяха да поведат с 3 точки при 9:6, но националите ни реализираха 5 поредни точки и поведоха при 11:9. Руският тим изравни при 15:15. Последваха нови две изравнявания, след което домакините поведоха с 2 точки в резултата. До края на гейма с добър начален удар и отлична игра България взе без проблеми втората част с 25:20.

Националите ни започнаха много добре третата част и поведоха с 5:2. Гостите успяха да стигнат до равенство при 14:14, а след още едно равенство домакините поведоха със 17:15. До края на гейма националите ни нямаха проблеми и го спечелиха с 25:20 и съответно мача с 3:0.

Утре е втората приятелска среща между двата отбора. Тя ще се играе отново в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта от 15.30 часа.