Измъчена победа за Ливърпул (ВИДЕО)

Ливърпул трудно стигна до трите точки у дома срещу Кристъл Палас, след като записа победа с 1:0 в среща от втория кръг на Висшата лига.

Играчите на Юрген Клоп трябваше да чакат до 73-ата минута, когато сенегалецът Садио Мане вкара гол и успокои феновете на домакините.

До края на мача мърсисайдци продължиха да контролират нещата на терена и в крайна сметка спечелиха първи три точки за сезона, след като в първия кръг бяха завършили 3:3 като гости на Уотфорд.

В 82-рата минута Салах пропусна да удвои, след като засече с глава центриране на Гомес, но прати топката в ръцете на стража на гостите. Три минути преди края Хенеси спаси с крак много опасен удар на Соланке отблизо, а малко след това вратарят изби и изстрел на Робъртсън. В добавеното време Хенеси за пореден път спаси отбора си, този път след шут на Салах.

След успеха си Ливърпул събра 4 точки и временно излезе на третата позиция. Кристъл Палас е на дъното без нито една спечелена точка и без вкаран гол до момента.