България започна с победа на световната квалификация

България започна с победа на световната квалификация

Националките ни надиграха Словения с 3:1 гейма

Женският национален отбор по волейбол на България започна с успех участието си на световната квалификация в Холандия. В първия си мач от група G, националките ни, водени от Иван Сеферинов надиграха Словения с 3:1 (25:18, 25:19, 20:25, 25:22 ) след точно 100 минути игра, в мач, който се игра в Топспортцентрум в Ротердам.

 

„Лъвиците“ доминираха в по-голямата част от мача, като в първите две части водеха в резултата и затвориха геймовете с разлика. В третата част, словенките се разиграха и показаха, че не са се предали. Съперничките поведоха с 11:6, като на втората почивка резултатът бе 16:11 в тяхна полза. В този момент родните представителки се опитаха да направят обрат, но силите им стигнаха само да намалят пасива до 1 точка 18:19, след което словенките устояха на атаките ни и спечелиха гейма.

 

В четвъртата част волейболистките на България отново намериха нужната стабилност. Въпреки съпротивата на съперничките, нашите надделяха и затвориха мача само с един загубен гейм, а с това записаха и 3 точки в актива си.

Девойките ни биха Финландия на Европейското по волейбол

Нашите се наложиха с 3:1

Младите волейболистки с втори успех на Европейското (ВИДЕО)

Националният отбор на България по волейбол за девойки под 18 години постигна втора победа на Европейското първенство в Литва.

Криско се включва в бенефиса на Теди Салпаров

Една от най-популярните музикални звезди на България - Криско, ще бъде специален участник в бенефиса на бившия волейболен национал Теодор Салпаров. 

България U18 триумфира с трофея на Балканиадата (ВИДЕО)

Младите “лъвчета” надвиха Турция във финала

Бразилски легенди ще уважат бенефиста на Теди Салпаров

Двама от най-великите волейболисти на XXI век Данте Амарал и Серджо Сантос  ще участват в бенефиса на Теодор Салпаров "Една кариера - една легенда"

България остава осма в световната ранглиста по волейбол

Мъжкият национален отбор на България завърши втората седмица в Лигата на нациите на осма позиция в ранглистата на FIVB