Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Треньорката на националния отбор по художествена гимнастика Илиана Раева посочи журналистите като едни от главните виновници за провала на българския спорт на Олимпиадата в Лондон. 

“Журналистите сте главни виновници за провала. Никъде не видях и не прочетох поне един задълбочен анализ. Няма компетентни журналисти, които да знаят в дълбочина какво се случва в спорта. Махнахте всички треньори. Трябва да се върнат големите имена в спорта и да тренират младите. Стигна се дотам, че големите баровци с парите си се опитват да правят футболисти и спортисти”, заяви гневно Раева пред bTV. 

“Ансамбълът ни по художествена гимнастика беше готов на 100%, беше подготвен за медал. За съжаление, всичко беше на косъм – и ние, и волейболът, и борците", каза Раева. 

Според Раева голямата картина показва една тежка истина за спорта у нас, а именно, че от 20 години той не е държавна политика, че липсват пари, бази и добри професионалисти.

„Липсват компетентни кадри, това е истината. Всички големи треньори напуснаха страната, няма приемственост. Няма методика на работа. Какво ще стане след Данчо Йовчев? В Рио няма да имаме отбори и спортисти. Последните, които трябва да се обвиняват, са спортистите. Те се възпитават от кадрите и условията на труд. Материалната база, финансирането и кадрите са най-важни”, категорична бе Илиана Раева.

Треньорката на хандбалните ни националки: Благодаря ви за българския дух

Мелина Спасова бе определена за №1 на турнира

Българското участие на Европейското по плуване приключи с национален рекорд и 11-о място

Диана Петкова завърши 11-то място в дисциплината 50 м бруст жени на европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Йоана Илиева с пето място на Гран при

Йоана Илиева продължава отличното си представяне в световния фехтовален елит, след като се класира на пето място в турнира на сабя жени за Гран при Нуома в Орлеан (Франция).

Бадминтонистките се класираха за Европейското отборно първенство

Женският национален тим на България се наложи над Швейцария с 3:2 и записа трети пореден успех на Европейската отборна квалификация по бадминтон, която се проведе в зала "Европа" в София.

България  спечели трофея на IHF Trophy

Националният отбор на България за девойки до 19 години спечели трофея на турнира на Международната федерация по хандбал IHF Trophy за зона Европа в косовската столица Прищина.

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави  Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище

Председателят на БОК Весела Лечева поздрави Спортно училище „Никола Симов“ в Търговище, което отбеляза своята 40-а годишнина.

Олимпийският огън започна своята щафета в Рим

Ще пропътува 12 000 км и 300 града за 63 дни

Призът „Спортист на Варна“ ще бъде връчен на 16 декември

Членовете на Обществения съвет по спорт решиха общинската награда „Юнак“ за цялостен принос да бъде връчена на Мария Чиприянова и на Венцеслав Гечев

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.