Найден Найденов: Такъв колектив не сме имали никога (ВИДЕО+СНИМКИ)

Найден Найденов: Такъв колектив не сме имали никога (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Това е супер успех. Показахме колектив и желание за взаимопомощ на терена"

Националният селекционер на България Найден Найденов определи колектива като основния елемент за достигането на четвъртото място на олимпийския турнир по волейбол. Посрещнати от екзалтирани фенове на летище „София” българските национали се прибраха като шампиони в родината:

„На полуфиналите вече се надявахме на нещо повече, но имахме проблеми от различно естество. Важното е, че играхме добре. Показахме колектив и желание от помощ от всеки към другия. Това беше супер успех. Такъв колектив не сме имали никога. Това беше основата на всичко, за да компенсираме всички неща, които се случиха в България. Изпълнихме една мечта -  да излезем и да играем като един. Нямаше лидер, който да поведе отбора – всички бяха едно. Показахме, че можем да играем като има отбор и колектив. От 30 години искаме да имаме такъв колектив. От тук тръгват големите успехи”, обяви Найденов пред репортер на Novsport.com на летище „София”.



Треньорът смята, че целият му екип има еднаква заслуга за постижението. „Опитах се тези момчета да се почувстват свободни. Да се почувстват добри волейболисти.  Плачи е човек, който вече 20 години работи като помощник-треньор, един от най-добрите в света. Моята цел не беше да ида там и да казвам, че аз съм треньорът, да се правя на велик. Целта ми беше всеки от моя екип да даде всички от себе си и да направим най-доброто за отбора.”



За тъжната равносметка, че делим 63-68-о място по медали след края на Игрите в Лондон, Найденов каза: „Тежък момент е това 63-то място, но България винаги е имала и ще има велики шампиони”.





 

Алекс Грозданов и Богданка с пета поредна победа

Българинът игра цял мач за успеха

Локо Пд би Дея спорт след драма

Локомотив Авиа Пловдив спечели драматично след обрат с 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:22, 18:16) като гост срещу Дея спорт в мач от седмия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Пловдивчани изоставаха в резултата с 0:1 и 1:2, но се добраха до краен успех и са начело в класирането след седем поредни победи.  

Левски би Драгоман в женското волейболно първенство

Вицешампионът Левски победи Драмоган с 3:0 в мач от осмия кръг на женското волейболно елитно първенство "Демакс" лига.

Алекс Николов пак пада в Италия (ВИДЕО)

Тимът на Валса Груп Модена победи Кучине Лубе Чивитанова с 3:1 (25:23, 26:24, 20:25, 25:11) в мач от италианската волейболна Суперлига.

ЦСКА нанесе първа загуба на Нефтохимик 2010 във волейболното първенство при мъжете (ВИДЕО)

Бургазлии бяха в серия от седем поредни победи

Алекс Николов топреализатор в Италия

Българският талант вече премина и границата от 1500 точки за Лубе в първенството

Туркоан на Венислав Антов с престижна победа

Тимът на българина нанесе първа загуба на лидера Тур във волейболното първенство на Франция

Монца победи Чивитанова в българското дерби в италианската волейболна Суперлига

Отборът на Веро Волей Монца се наложи над Кучине Лубе Чивитанова с 3:1 (25:23, 25:21, 21:25, 25:14) в мач от деветия кръг на италианската волейболна Суперлига.

Локомотив Авиа с геройски успех над Левски (ВИДЕО)

"Железничарите“ записаха шеста поредна победа