Хамилтън триумфира в Белгия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Зад британеца се нареди Фетел

Люис Хамилтън (Мерцедес) спечели днешната Гран При на Белгия. Британецът стартира от полпозишън и не позволи на преследвача си Себастиан Фетел да му отнеме победата.

Така Люис намали изоставането си от Фетел до седем точки и битката за световната титла във Формула 1 се очертава да бъде изключително оспорвана до самия финал на сезона.

В днешния старт след Хамилтън остана лидерът в генералното класиране Себастиан Фетел. Авансът на пилота на Ферари пред Хамилтън обаче е намален на 7 точки. Германецът е с 220, а големият му опононет с 213.

Трети днес финишира Даниел Рикардо с Ред Бул. Кими Райконен завърши четвърти, а едва 5-и бе Валтери Ботас с втория Мерцедес. Нико Хюлкенберг донесе отличната 6-а позиция за Рено, а точки взеха Ромен Грожан с Хаас, Фелипе Маса с Уилямс, Естебан Окон с Форс Индия и Карлос Сайнц с Торо Росо.

В обиколка 29 съотборниците във Форс Индия Себастиан Окон и Серхио Перес се удариха и заради останките от предно крило и разпаднали се парчета гуми на пистата за първи път днес излезе колата на сигурността. Лидерът Хамилтън и следващият го по петите Фетел минаха през бокса, като британецът заложи на най-твърдите, а германецът на най-меките сликове на Пирели.

В 34-ата обиколка състезанието бе рестартирано и последва мълниеносна атака на Себастиан срещу Люис. На изкачването на "Червената вода" Себ почти успя, но не му стигнаха няколко метра при спирането и Хамилтън успя да влезе първи в следващия завой. Така британецът отново защити позицията си и по-малко от десет обиколки трудно ще бъде спрян по пътя му към победата в Белгия.