Бока Хуниорс започна с 3:0 защитата на титлата си

Ривър Плейт също тръгна победоносно в шампионата

Бока Хуниорс започна с 3:0 защитата на титлата си в Аржентина. Пред пълните трибуни на "Бомбонера" играчите на Гилермо Скелото не оставиха шансове на Олимпо в мач от първия кръг на сезона.

Домакините стартираха мача с осем аржентинци и трима колумбийци сред титулярините 11, но отново над всички, бе звездата от миналогодишния сезон - Дарио Бенедето.

Голмайсторът, който вкара 21 гола, през миналия сезон и спечели приза за най-добър стрелец на сезона, даде аванс на Бока след едва 8 минути. Той засече центриране отдясно на Павон, след което опъна мрежата на гостите.

Павон асистира и за второто попадение на домакините, което бе дело на Перес в 42-ата минута.

Последният засече със силен удар центрирането отдясно, а след последвал рикошет, топката спря в мрежата на гостите. Пет минути преди края на двубоя Бенедето вкара втория си гол в мач от дузпа. На трибуните бе любимецът на феновете Карлос Тевес, който в началото на годината напусна клуба на сърцето си, за да печели по 42 милиона долара на година в Китай.

Вечният съперник на Бока Ривър Плейт, който завърши на второ място през миналия сезон, също тръгна победоносно в шампионата. "Милионерите" спечелиха с 1:0 гостуването си на Темперлей, а точен бе Скоко в 32-ата минута.
В Иран: Връщат забраната за жени на стадионите

Карлос Тевес приет по спешност в болница

Треньорът на Индепендиенте рязко се е почувствал зле

Суперкласико: Бока обърна Ривър до 3:2 (ВИДЕО)

Лудо дерби, VAR и пълен стадион в четвъртфинал за Купата

В САЩ: Меси с 2 гола и асистенция, Интер бие с 3:1 (ВИДЕО)

РБ Залцбург изненадващо влезе в отбрания лист

Ал Хилал най-накрая загуби след 34 поредни победи (ВИДЕО)

Те загубиха с 2:4 от Ал Аинв първия полуфинален мач в азиатската Шампионска лига

На 58 години: Ромарио се върна във футбола