Кареньо-Буста на осминафинал след бой над французин

 Кареньо-Буста на осминафинал след бой над французин

Испанецът чака Кайл Едмънд или Денис Шаповалов в следващия кръг

Испанецът Пабло Кареньо-Буста се класира на осминафинал на откритото първенство по тенис на САЩ. 
 
Поставеният под номер 19 в схемата се справи лесно с французина Никола Мают и го победи с 3:0 сета (6:3, 6:4, 6:3).
 
В първия сет Буста направи пробив още при първото подаване на съперника и това се оказа ключовия момент в частта - 6:3 за испанеца.
 
Вторият сет при 2:2 Мают беше пробит, а Буста отвърна със същото. При 3:3 обаче французинът отново допусна пробив и така съперникът му затвори частта с 6:4. 
 
Третият сет започна с по два разменени пробива, но в крайна сметка испанецът пречупи Мают при 3:3 и го проби на два пъти. Французинът направи цели 30 непредизвикани грешки срещу само 13 за испанеца.
 
В следващия кръг Кареньо-Буста ще играе с победителя от срещата между Кайл Едмънд и Денис Шаповалов.
Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки