Грешки и съдийска тесла оставиха Владинова далеч от медалите

Грешки и съдийска тесла оставиха Владинова далеч от медалите

Катрин Тасева също влезе в топ 10 на многобоя

Невяна Владинова допусна грешки на бухалки и лента, а освен това беше порязана от съдиите на топка и завърши седма в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика в италианския курорт Пезаро. 

 

Българката събра общо 67.550 точки. Без да допусне видими неточности Неви получи оценка от едва 16,400 за изпълнението си на топка. В съчетанието с бухални Владинова изпусна уред, което логично се отрази на резултата й - 16,500. На лента тя получи 16,400.
Мястото на Невна в топ 10 осигури обръча.  Тя направи много силно изпълнение, за което заслужи 18,200 и 9.5 за трудност, което е третият най-добър резултат.
 
Другата българка Катрин Тасева пък остана десета с 66.400 точки. На лента тя получи 15,800, на бухалки - 16,550, на топка - 17,100 и на обръч - 16,950.
 
Световна шампионка в многобоя стана рускинята Дина Аверина с резултат от 74.700 точки, а среброто остана за сестра й Арина Аверина. На трето място завърши Ашрам Линой от Израел.
 
Утре световното продължава с надпреварата при ансамблите.
 
 
 
ОБРАТ: Новиков и Милов отново в националния отбор

Олимпийският шампион от Париж Семен Новиков (кат. до 97 кг) и двукратният европейски шампион Кирил Милов (кат. до 87 кг) се включиха към заниманието на на националния отбор по класическа борба на базата в "Дианабад".

Световната вицешампионка Юлияна Янева претърпя операция

Националката по борба Юлияна Янева претърпя операция на коляното и ще пропусне състезанията до края на годината, съобщават от БФ Борба.

Давид Иванов ще представя България на Световната купа по спортна гимнастика в Кайро

Българинът ще участва единствено на своя коронен уред - кон с гривни

Федерациите пипат партиите за визията им за спорта

Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ) отправи въпроси към политическите партии и коалиции каква e визията и програмата им в областта на спорта преди парламентарните избори 19 април.

Официализираха български световен рекорд

Международната асоциация по зимно плуване (IWSA) изпрати официален сертификат за световния рекорд на 450 метра при мъжете, поставен от Цанко Цанков по време на Световното първенство по зимно плуване в началото на месеца в Оулу, Финландия.

Пет медала за България от Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Николова и Брезалиева се наредиха съответно четвърта и пета във финала на лента