След трансфера на РВП: Акциите на Манчестър Юнайтед паднаха под номинала

След трансфера на РВП: Акциите на Манчестър Юнайтед паднаха под номинала

"Да купиш съсипан от травми 29-годишен футболист определено не е печеливш бизнес ход", коментираха брокери пред "Файненшъл Таймс"

Акциите на футболен клуб Манчестър Юнайтед за първи път след петдневна търговия паднаха под номиналната си стойност, предаде Агенция „Франс Прес”.

В хода на сесията стойността на една акция се колебаеше около 14 долара, цена определена от Първичното публично предлагане (IPO), но в края на деня (16 август) котировката падна до 13,77 долара, снижение от 1,99 процента.

Регистрирани на Каймановите острови, Манчестър Юнайтед проведоха своето Първично публично предлагане (IPO) в края на миналата седмица в САЩ. Собствениците, семейство Глейзер, очакваха IPO да оцени отбора на 3 милиарда долара, но сумата се оказа по-скромна – 2,3 милиарда.

В резултат от продажбата на 10 процента акции клубът придоби 234 милиона долара, като повече от половината прибраха семейство Глейзер. 101,7 милиона отидоха за обезпечаване на колосалните дългове на Манчестър Юнайтед, които в момента възлизат на 660 милиона долара.

Според „Файненшъл Таймс” причината за внезапното падане на акциите на 16 август се крие в покупката на Робин Ван Перси за 24 милиона паунда (37,5 млн долара). Трансферът зарадва привържениците, но инвеститорите признаха, че покупката на високо платен футболист на възраст, склонен към травми, може в крайна сметка да се окаже неизгодна за клуба.

"Да купиш съсипан от травми 29-годишен футболист определено не е печеливш бизнес ход. Идеалната възраст за нападатели е между 20 и 24 години, когато достигат своя пик", коментираха брокери пред "Файненшъл Таймс".

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон