Кардиф се измъчи с новака Хъдърсфийлд на старта на Чемпиъншип

Капитанът на уелския тим донесе успеха с 1:0 в добавеното време в първия мач за сезона

Загубилият три поредни плейофни финала за влизане във Висшата лига Кардиф започна с минимална победа новия сезон в Чемпиъншип. Уелсците победиха у дома новака Хъдърсфийлд с 1:0 след гол в добавеното време на своя капитан Марк Хъдсън.

Двата отбора дадоха началото на новата кампания в Чемпиъншип, но не оправдаха високите очаквания.

Кардиф беше воден от Крейг Белами, който през това лято се раздели с Ливърпул и взе участие на Олимпийските игри с тима на Великобритания.

Гостите от Хъдърсфийлд играеха подредено и предпазливо в дебюта си като член на второто ниво на английския футбол.

През първата част Кардиф имаше териториален превес, но гостите изпуснаха най-чистите две положения. В края на частта бързоногото крило на Хъдърсфийлд Шон Сканел изпревари вратаря на Кардиф Дейвид Маршъл, но ъгълът бе прекалено малък и не можа да стреля навреме в опразнената врата.

През втората част домакините отново се чудеха как да стигнат до голови положения, но Хелгусон и Белами не създаваха много трудности за съперника. Лий Новак се озова сам срещу Маршъл, ала сякаш се уплаши и стреля много неточно, вместо да изведе Хъдърсфийлд напред.

В добавените 5 минути дойде и голямата радост за Кардиф. След една отчаяно изсипана топка напред Хелгусон успя добре да свали, двама се разминаха с топката, но със шпагат непокритият капитан Марк Хъдсън препарира вратаря Алекс Смитис за 1:0.

Така Хъдсън, който играе като централен бранител, се записа като първия голмайстор в Чемпиъншип през новата кампания.

Десет от Рома матираха Дженоа с 1:0 на "Олимпико"(ВИДЕО)

Лукаку вкара победния и може би последния си гол за "вълците"

Гуардиола намекна, че напускането му наближава

Испанецът спечели шестата си титла в Англия и не очаква да остане още дълго на "Етихад"

Барселона си гарантира второто място с класически успех (ВИДЕО)