Естонка е петото ново попълнение на Дунав 8806 (Русе)

Естонка е петото ново попълнение на Дунав 8806 (Русе)

Мерике Андерсън от Естония е петото ново попълнение на шампиона и носител на Купата на България по баскетбол за жени Дунав 8806 (Русе), съобщиха от клуба

Мерике Андерсън от Естония е петото ново попълнение на шампиона и носител на Купата на България по баскетбол за жени Дунав 8806 (Русе), съобщиха от клуба.

Мерике Андерсън е родена на 25 декември 1981 и е висока 180 сантиметра. Играла е за Спартак (Санкт Петербург), Лотос (Гдиня, Полша) и Ница (Франция). Андерсън се е състезавала и за отбори от родината си, Финландия и Латвия. Също така е участвала на европейските първенства през 2005-та и 2007-ма година.

"Много опитен играч, с опит на много високо ниво, включително и от Евролигата, който умее да играе на няколко позиции. Освен това Мерике е и най-добрата национална състезателка на Естония", обяви старши-треньорът на шампионките Георги Божков.

80% от билетите за мача между България и Норвегия в "Арена Ботевград" са продадени

Българска федерация по баскетбол обяви, че 80% от билетите за мача на националния отбор срещу Норвегия вече са продадени

ФИБА постави наше момиче сред звездите на Евро 2026 в Самоков

Международната федерация по баскетбол (ФИБА) постави българката Деница Манолова сред 10-те състезателки, които публиката трябва да следи по-внимателно по време на Европейското първенство за девойки до 20 години в дивизия В.

Реал (М) се раздели с треньора си

Испанският баскетболен тим Реал Мадрид се раздели официално със старши треньора Серджо Скариоло.

Никола Вучевич се завръща в Орландо Меджик

Ветеранът Никола Вучевич ще се завърне в Орландо Меджик и ще подпише едногодишен договор на стойност 3,9 милиона долара, съобщава ESPN.

Бомба отвъд океана: ЛеБрон Джеймс си тръгва от ЛА Лейкърс

41-годишният баскетболист обаче остава в НБА

Везенков в националния от неделя

Най-полезният баскетболист в редовния сезон на Евролигата Александър Везенков ще се присъедини към лагера на националния отбор на България в неделя, 28 юни.