Наполи запази лидерството след нулево реми с Интер

Интер спря победната серия на Наполи

Отборите на Наполи и Интер завършиха наравно 0:0 в двубой от 9-ти кръг на италианската Серия А. Нерадзурите прекъснаха серията на неаполитанците от 13 поредни победи в местното първенство и запазиха изоставането си на 2 точки от съперника.

През първото полувреме неаполитанци започнаха по-уверено, като Хосе Мария Кайехон и Дрис Мертенс отправиха опасни удари към вратата на Самир Ханданович. В 35-та минута Лоренцо Инсинйе беше много близо до гола, но Ханданович отби удара на италианския национал. В 48-та минута Мауро Икарди излезе на стрелокова позиция, но в последния момент защитник на Наполи блокира удара му. Неаполитанци владееха повече топката, но не успяха да стигнат до попадение във вратата на Ханданович.

Така Наполи продължава да е лидер в класирането с 25 точки. Интер е втори с 23.