Кой ще спечели Шампионската лига?

17 ноември 2017 23:30 Ани Стоилкова

ПРИКАЗКАТА ПРОДЪЛЖАВА: Гришо смачка още един съперник (ВИДЕО+СНИМКИ)

Lap.bg
Първата ни тенис ракета Григор Димитров записа нова победа във финалния Мастърс на топ играчите в Лондон.

Той буквално прегази заместника на Рафаел Надал – Пабло Кареньо Буста, като му даде само 2 гейма за целия мач – 6:1, 6:1. Така след два пробива в първия сет и три – във втория Гришо продължава да пише българската история в мъжкия ни тенис.

Тази вечер на корта като чели имаше само един тенисист и това бе Димитров. Той бе автор на почти всички интересни разигравания, а и изглеждаше, че се забавлява максимално срещу притеснения испанец, който нямаше отговор нито на сервиса на българина, нито на неговите форхенди и бекхенди.

Както се знае полуфиналните двойки вече са ясни и българинът ще се изправи срещу Джак Сок в опит да си гарантира 3-ото място в световната ранглиста и така да приключи сезона. Двубоят между двамата ще е утре вечер от 22:00 часа.

Хасковлията вече направи първата крачка към топ 3 с успеха срещу Кареньо Буста, но предстои да довърши започнатото в събота.

1-ви сет

1:0 Бърз сервис гейм за Григор, в който той записа 1 ас и 3 пъти Пабло успя да върне топката, но не и в полето на българина.

2:0 ПРОБИВ! Димитров взе подаването на съперника си, без да му даде да спечели дори почетна точка.

3:0 Нов бърз сервис гейм за хасковлията. Притеснения Кареньо Буста успя да вземе само една точка на Григор.

4:0 НОВ ПРОБИВ! Григор поведе с 40:15 и когато всичко изглеждаше, че ще има нов пробив, испанецът се посъбуди и изравни резултата в своя сервис гейм. След топка в мрежата и уникален бекхенд на Димитров се стигна до нов пробив.

5:0 Геймът започна с двойна грешка на българина, но след това всичко си дойде на мястото, макар че Григор трябваше да разчита повече на втория си сервис.

5:1 Кареньо Буста поведе с 30:0, след което допусна двойна грешка и даде точка на съперника си. Последваха обаче нови две добри разигравания за испанеца и той се добра до първия си гейм в мача.

6:1 Гришо започна с ас похода си към спечелването на първия сет. Той не допусна съперникът му дори да върне топката в неговото поле и поведе в сетовете.

2-ри сет

1:0 ПРОБИВ! Равностойно начало на първия гейм, като испанецът на два пъти повежда в сервис гейма си, но Григор изравнява за 30:30. Пабло претърпя малък инцидент при опит да хване диагонална топка на хасковлията, но за щастие се отърва без контузия. Григор поведе с 40:30 и въпреки изравняването от страна на съперника му, той спечели тази част. Изглежда падането на Кареньо Буста не е било съвсем безобидно и той поиска медицински таймаут веднага след края на гейма.

2:0 Двубоят бе подновен след няколко минути, в които физиотерапевтът вложи доста усилия да масажира кръста на испанеца. Гришо поведе с 40:15, но след това прати топката в публиката за 40:30. След добро разиграване обаче взе сервиса си.

3:0 НОВ ПРОБИВ! Димитров поведе с 30:0 на сервис на съперника си, а след това направи страхотно разиграване, завършило с форхенд по правата, но за съжаление в аут - 30:15. Къса топка на Пабло изравни резултата - 30:30. Последваха нови красиви разигравания, в които всеки от двамата взе по една точка за 40:40. Слайс и грешка на Буста даде предимство на българина, което обаче бе неутрализирано с красив форхенд на испанеца. Топка в мрежата даде втори шанс за пробив на Гришо, след което той затвори гейма с красив смАЧ.

В почивката Кареньо Буста поиска отново намеса на физиотерапевта, но тя бе кратка.

4:0 Отлично начало на сервисгейма за Димитров и бързо 40:0 за него. Подхлъзване на българина при излизане на мрежата, позволи на испанеца да запише точка. Страхотен бекхенд по правата донесе нов гейм на сметката на Гришо.

4:1 Петият гейм вървече точка за точка до 40:30 за Буста. Той обаче изкара форхенда си в аут и резултатът беше изравнен - 40:40. Григор обаче изкара топката на два пъти в аут и испанеца най-после стигна до гейм.

5:1 Грешка на Димитров даде шанс на съперника му да поведе с 15:0, но след това последваха 3 точки за нашето момче, едната от които му бе присъдена след ястребово око - 15:40. След форхенд в аут той даде нова точка за Пабло 30:40, но след това затвори гейма си.

6:1 НОВ ПРОБИВ, ГЕЙМ, СЕТ и МАЧ! Григор нямаше прошка в сервисгейма на съперника си и спечели подаването му, давайки му само 1 точка.