Динамо (Загреб) с една крачка по-близо до групите на ШЛ, Малага с ценен аванс срещу Панатинайкос (видео)

Отборът на Динамо (Загреб), който отстрани българския шампион Лудогорец от втория квалификационен кръг на Шампионската лига, победи с 2:1 Марибор в мач от плейофната фаза на турнира. Двубоят се игра на стадион „Максимир” в Загреб.

Хърватският тим излезе с гол напред в 10-ата минута, когато в противниковата врата успя да се разпише Дуйе Коп. В 39-ата обаче Милан Бадел си отбеляза автогол и равенството бе възстановено.

Динамо (Загреб) все пак успя да се добере до успеха. Победното попадение за хърватския тим отбеляза Милан Бадел в 74-ата минута и така той до голяма степен изкупи вината си за своя автогол през първата част.

Реваншът между двата тима е на 28-ми август (вторник).

В друг мач от плейофния кръг на Шампионската лига Малага надви с 2:0 Панатинайкос. Мартин Демикелис откри резултата в 17-ата минута, а крайното 2:0 оформи Елизеу Перейра в 34-ата.

Вторият мач между Панатинайкос и Малага е на 28-ми август (вторник).