Пирин: Притеснително е налагането на неможещи рефери

Пирин: Притеснително е налагането на неможещи рефери

"Орлетата" излязоха с декларация след загубата с 0:3 от Левски

Ръководството на Пирин Благоевград излезе с официална декларация по повод скандалното съдийство на рефера Валентин Железов от мача с Левски, загубен с 0:3 на "Герена".



Eто декларацията без редакторска намеса.



Декларация от ръководството, треньорите и футболистите на ОФК Пирин ЕООД Благоевград,
на вниманието на всички медии и Съдийската комисия към БФС.



Уважаеми колеги, ръководители и привърженици на футбола,



Провокирани сме да изразим гласно несъгласието и възмущението си срещу тенденциозното съдийство от страна на съдийската бригада по време на двубоя от 19-ия кръг на Първа лига между Левски и Пирин.



ОФК Пирин рядко коментира и влиза в полемика с реферите и ръководството на българското съдийство, но вчерашният двубой бе предрешен с помощта на грешни отсъждания. Визираме конкретно ситуации от първото полувреме - две несъществуващи засади при обещаващи голови атаки за ОФК Пирин и отсъждане на абсурдна дузпа в полза на домакините.
 


Преди година, в подобен сценарий, се озовахме при гостуване на Нефтохимик в Бургас. Тогава ние чинно подадохме жалба до Съдийската комисия на БФС, а впоследствие ни бе отговорено, че "да", има дузпа за Пирин при резултат 0:0, но бидейки пропусната от главния рефер, това не е предрешило крайния изход от двубоя (загубен впоследствие). Е, за нас една измислена дузпа вчера предреши крайния изход и искаме последствия.



Бихме искали да обърнем внимание чрез тази декларация на цялостната ситуация, а именно с цялото уважение към всички отговорни фактори и рефери да престанат да се крият и обосновават грешни решения зад и на гърба на уважаван специалист в съдийството, какъвто безспорно е Марк Бата.



Уважаеми колеги, апелираме още Съдийската комисия сериозно да обърне внимание на кадровия си потенциал и качества. Със сигурност в България има можещи и способни рефери, в това не се съмняваме. Притеснителна е явната ангажираност към налагането на неможещите.



С уважение
ОФК Пирин ЕООД Благоевград

Спартак Варна обяви, че са продадени 50 абонаментни карти

Спартак Варна обяви, че клубът е продал 50 абонаментни карти за новия сезон

От Левски към феновете: Подкрепяйте с цялото си сърце, но разумно

От Левски излязоха с информация преди гостуването на тима от първия квалификационен кръг на Шампионската лига

Валверде пое вината за отпадането на Уругвай

Халфът на Реал Мадрид и лидер на националния отбор на Уругвай Федерико Валверде се извини на футболните фенове в страната си за това, че тимът отпадна още в груповата фаза

Черно море отпрати африканец

Черно море се отказа от услугите на Софиан Балул

Ради Цонев става свободен агент

Халфът Радослав Цонев няма да продължи да играе за врачанския Ботев, информира Дарик радио

Черно море създава убийствена конкуренция

С привличането на опитния Александър Колев Черно море създава убийствена конкуренция на върха на атаката, тъй като на този пост могат да бъдат използвани също Селсо Сидни и Георги Лазаров