Етър обърна Славия на "Ивайло" с два автогола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините спряха с победа серията от три загуби, "белите" отново не спечелиха като гости

Етър прекъсна с победа серията си от три поражения, след като постигна домакински обрат срещу Славия и спечели с 2:1 срещата от XIX кръг на Първа лига.

„Болярите” изоставаха до почивката след гол на младия нападател Калоян Кръстев, но след паузата заиграха много по-добре и в крайна сметка спечелиха след два автогола.

Първата добра възможност в срещата бе точно за „виолетовите” и дойде в четвъртата минута, когато завърналият се след санкция Алиун Бадара засече от движение центриране отляво, но вратарят на Славия внимаваше и спаси.

Малко по-късно централният нападател на Етър отново бе на добра позиция, но Ерик Почански не разбра и отклони безцелно с глава топката.

Домакинският натиск на „болярите” поутихна след десетина минути и Славия отговори по най-добрия начин в 13-ата.

Тогава, след центриране от корнер, тийнейджърът Калоян Кръстев се извиси в пеналта и с глава насочи към далечния ъгъл, за да открие резултата.

Това е второто попадение през настоящия сезон за младока, който идния месец ще навърши 19 години.

Последваха две симулации в наказателното поле, дело на Бадара и Кръстев, като последният получи и жълт картон, а полувремето приключи с много неточен удар на Иван Минчев от добра позиция.

Малко преди паузата пък контузия получи Веселин Минев, който бе заменен принудително от Иван Стоянов.

Влизането на последния освежи играта на домакините и в началото на второто полувреме той нанесе два удара, а след третия се стигна до изравнителното попадение.

То падна, след като Бадара, Почански и Стоянов организираха чудесна атака, след която последният отправи остро центриране и Омар Абуд си вкара автогол за 1:1.

Последва обаче още една травма в лагера на „виолетовите”, тъй като теренът напусна Георги Сърмов.

След това се стигна до истински карамбол в наказателното поле на домакините, които заиграха много по-силно през второто полувреме, но защитата им в крайна сметка се справи.

В 68-ата минута пък Кръстев имаше чудесен шанс да вкара втория си гол в мача, ала стреля встрани от целта, макар и останал очи в очи с вратаря на "болярите".

В 75-ата минута Стефан Велев улучи гредата и при последвалата контраатака Етър стигна до корнер.

След неговото изпълнение пък вратарят на „белите” Антониос Стергиакис отклони топката в собствената си мрежа и с нов автогол направи обрата пълен – 2:1.

Веднага след подновяването на играта от центъра, за съжаление на гостите, Стефан Велев за втори път нацели гредата.

Впоследствие Славия се опита да стигне до равенството и натисна, но не сполучи и записа втора поред загуба далеч от дома.

„Белите” са без победа като гости в шест мача и остават с 23 точки в актива си, докато Етър вече има 18.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 4. Иван Скерлев, 20. Яни Пехливанов, 14. Веселин Минев (к), 5. Георги Сърмов, 25. Александър Александров, 30. Димо Атанасов, 17. Чавдар Ивайлов, 22. Никола Колев, 92. Ерик Почански, 89. Самб Бадара;
Треньор: Станислав Генчев

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис, 73. Иван Минчев, 19. Калоян Кръстев, 27. Емил Мартинов (к), 14. Ивайло Димитров, 77. Стефан Велев, 13. Стефан Велков, 2. Димитър Буров, 55. Андреа Христов, 66. Омар Абуд, 33. Галин Иванов;
Треньор: Златомир Загорчич.