Станислав Генчев: Всички сме щастливи, благодаря на Балъков и на феновете

„Всички в отбора сме щастливи. След три неуспешни мача, беше време и ние да победим. Всички очаквахме този успех!”

Това заяви щастливият Станислав Генчев, след като воденият от него отбор на Етър постигна домакински обрат и победи Славия с 2:1, за да спре серията си от три загуби в Първа лига.

„Искам да благодаря на феновете, защото макар да изоставахме в резултата до почивката, те не спираха да подкрепят момчетата и това бе много важно, за да покажат играчите най-доброто от себе си. На полувремето казах на футболистите да продължат по същия начин, но да са по-спокойни пред гола, защото и преди паузата стояхме добре на терена, но допуснахме гол от една наша слабост – статично положение”, коментира наставникът на „болярите”, направил две принудителни смени в срещата, а появилият се като резерва Иван Стоянов бе с основна заслуга за обрата след почивката.

„При всички положения влизането на Иван Стоянов след контузията на Минев промени доста неща за нашия отбор, включително и схемата, защото имаме доста травми и само двама здрави централни защитници, така че нямаше как да продължим с трима. Не само Иван Стоянов обаче, всички играха много добре. За мен най-важното бе да се раздадат и да търсят победата, като бъдат спокойни. Тази победа е за момчетата, защото те дадоха всичко, на което са способни. Искам да благодаря на Красимир Балъков, защото той е уважаван в цяла България, дойде и се срещна с феновете, призовавайки ги за търпение и подкрепа към футболистите. Привържениците разбраха колко важна е тяхната помощ в такъв труден момент и затова искам да им благодаря, че ни подкрепяха през целия мач”, каза още Генчев и допълни, че първоначалните прогнози за травмите на Сърмов и Минев „не са много добри”.