Монтана дебютира с победа в Европа

Играчите на Даниел Пеев спечелиха гостуването си Израел

Монтана дебютира с победа в европейските клубни турнири, след като се наложи с 3:1 (19, -19, 18, 20) като гост на Апоел Фар Шаба (Израел) в първа среща от 1/16-финалите Чалъндж къп.

Играчите на Даниел Пеев направиха 5 блокади в първата част и заслужено я спечелиха. Във втория гейм домакините натрупаха добра преднина след второто техническо прекъсване и изравниха.

Третата част започна равностойно, но страхотна серия от сервис на Константин Абаев доведе до преднина от 6 точки за Монтана при 19:13. Българският състав стартира силно и в четвърия гейм като дръпна с 8:4 при първото задължително прекъсване, а до края не изпусна инициативата, за да  постигне първа победа в европейските турнири.

Кирил Клетс бе най-резултатен в срещата с 23 точки (2 аса, 4 блокади), Аспарух Аспарухов добави 14 (1 ас, 1 блокада), а Иван Латунов реализира с 13 точки (5 блокади) за успеха на Монтана.

Българският тим завърши със 17 блокади срещу 7 на съперника, играчите на Монтана направиха 6 аса, а домакините нямат нито един.

Реваншът е на 21 декември от 19:00 ч. в зала "Младост" в Монтана.